Návrhy a realizácie vhodných druhov rastlín

Neváhajte sa informovať ohľadom návrhov nových rastlín k Vám do interiéru. Návrhy aj výsadby vhodných druhov rastlín sú dôležitým krokom k spríjemneniu Vášho interiéru, v ktorom trávite množstvo času. Navrhneme Vám vhodné druhy rastlín s výberom rôznych kvetináčov a doplnkov, ktoré sú vhodné pre Váš interiér. Pri výbere zohľadníme všetko dôležité, aby boli Vaše rastlinky v interiéry pekné a trváce.

Pokiaľ je pre Vás príjemnou predstavou mať viac rastlín u Vás v práci alebo doma, a neviete si vybrať s množstva druhov, tak neváhajte nás kontaktovať. Navštívime Vaše priestory a spoločne sa dozvieme všetko potrebné pre Váš zelenší a zdravší interiér.

Vplyv rastlín na náš život.

Každý deň prichádzame do kancelárie a sme zahltený množstvom práce. Naše prostredie je sprevádzané množstvom fádnej počítačovej techniky vo veľkých otvorených kanceláriách, a tu nachádzame len minimálne súkromie na oddych pre naše oči a myšlienky. Veľké okná v nových budovách nám častokrát svietia do monitora, a okrem toho, nás trápi aj nevyrovnaná teplota používaním klimatizácií. Aj napriek týmto často problémovým faktorom, ako sú osvetlenie a teplota interiérov, je možné vybrať vhodné druhy rastlín do interiéru, ktoré môžu prispieť k zlepšeniu pracovných podmienok. Zelené listy rastlín, ich kvety a dekoračné nádoby vytvoria celok, ktorý bude pôsobiť príjemne a bude elegantne dopĺňať Váš interiér.

Ako vysadiť rastliny do interiéru?

Rastliny je možné vysadiť v dekoračných nádobách jednotlivo, alebo aj v spoločných výsadbách v kombinácii s rôznymi druhmi rastlín. Najčastejšie si klienti žiadajú vysádzať rastliny jednotlivo. Najčastejším umiestnením rastlín bývajú okenné parapety, nižšie skrinky, okraje radov so stolmi. Často sa využíva aj viacero vyššie rastúcich druhov rastlín umiestnených vedľa seba, a tie rozdelia väčší priestor na menšie časti a vytvoria pokojnejší priestor pre prácu. Zaujímavým spôsobom sú aj závesné výsadby, kedy rastliny voľne visia zo zavesených kvetináčov a vytvárajú jemné záclony. Moderným spôsobom sú aj zelené steny, ktoré skrášľujú interiér svojou menej tradičnou architektúrou.

Podľa druhu rastliny je možné prispôsobiť jej výsadbu, pričom je potrebné zvážiť podmienky v interiéri, ale aj to, ako rastliny rastú a čo pre svoj zdravý rast potrebujú. Aj to, do akej veľkosti rastliny dorastajú, je potrebné vopred poznať a myslieť na to pri ich výsadbe.

Vytvorenie súladu Vášho interiéru s vhodnými druhmi rastlín je zaujímavou príležitosťou, ako vytvoriť príjemné pracovné prostredie a skvalitniť čas strávený v budovách.